fbpx

Чи доводити справи до кінця? Чому лідеру важливо закривати гештальти.

Справи до кінця не завжди варто доводити. Іноді варто зупинитися. Але «не маю й досі результату, бо прийняв зважене рішення» відрізняється від: «не маю й досі результату, бо в процесі злякався і не зробив». Та хто ж відчує цю різницю, ще й відверто зізнається в цьому? 

У другому випадку якось так виходить, що час від часу повертаєшся до невиконаної задачі. Якщо занадто багато думаєш про людину чи ситуацію, що в минулому. Якщо ще є що сказати та зробити в тій ситуації. Якщо не зʼїздив у подорож з дівчиною чи не пішов на танці, а зараз все думаєш, як би тобі вдалося те латинське «па». Якщо є прагнення вивільнити енергію та побачити дещо далі цього незробленого кроку.

Можна нічого з цим не робити, бо навіщо той терапевтичний ефект за багато зусиль?

Замість цього отримати: 

  • незавершеність, марні очікування, відчуття жалю, які поглинають багато уваги та сил. Як результат – відсутність будь-яких бажань при супутній відсутності дзену. 
  • повторюються думки про ситуацію – повторюється несвідомий сценарій поведінки в інших областях. Але про це не хвилюйтеся, можна до кінця життя вважати, що будь-які збіги випадкові. 
  • внутрішній конфлікт – найгірше, що може трапитися з лідером. Коли лідер декларує одне, а в вирішальній ситуації робить інше, бо застряг на якомусь повторюваному сценарію. Як наслідок – виглядає непослідовним та невпевненим, втрачає цілісність. А згодом і авторитет, що неминуче створить добре підґрунтя для маніпуляторів. 
  • страх закрити певні невирішені ситуації маскується під недовіру до себе та оточення на довгій дистанції. «Це не я боюся йти далі, це вони не здатні мені допомогти». Поганий менеджер, поганий працівник, поганий партнер. Маєте всі шанси міняти партнерів як рукавички, або шукати ідеального кандидата роками, нарікаючи на недосконалість світу, країни або конкретних осіб. 

Тож варто, дуже варто позакривати ті напіввідчинені двері. 80% ваших бажань виконуються за 20% зусиль вже через декілька тижнів. А деякі і зовсім одним дзвінком. А ще 80% супутніх сумнівів та страхів відпадуть через непотрібність. Це саме той обсяг енергії, якого вам не вистачає для досягнення великої мети.

Поширити:

Facebook
Twitter
Email
Telegram
Категорії
Про мене

Трансформаційний лідер, консультант, ментор.
Більше 15 років працювала на топових посадах в IT.
Розвиваю культуру превентивного управління, допомогаю зайти час та можливості для розвитку.

Підприємець, консультант, ментор.
Більше 15 років працювала на топових посадах в IT.
Розвиваю культуру превентивного управління, допомогаю зайти час та можливості для розвитку.

Subscribe

Підпишись на мене та отримуй повідомлення про вихід нових статей на свй Email