Я розробляла рішення на основі штучного інтелекту ще до того, як це стало мейнстрімом. Декілька років тому мене вважали мрійливою дівчиною, що передивились фантастичних фільмів на ніч.
І зараз я зловтішаюся, що нарешті штучний інтелект проникає в корпоративні системи компаній.
Як штучний інтелект змінює корпоративні системи
Вже дуже скоро він вирішить 2 глобальні причини “автоматизованого безладу”:
⁃ компанії нарешті усвідомлюють, що їх найбільший актив – це данні, і почнуть їх належним чином збирати, не як сміття.
⁃ відповідальні особи нарешті навчаться описувати вимоги, формуючи свїй запит. Адже у штучного інтелекту все суворо – “shit in – shit out”. Чого не скажеш про представників компаній підрядників, де клієнт – наше все. І тому ми маємо якісно і в срок виконати вимоги, терпляче вислуховуючи потік свідомості та спрямовуючи думки клієнта бодай на щось конкретне. Або ж навпаки, цілодобово колупатися в його “добре описаних” вимогах, які дещо не сумісні з суворою логікою реальності в своїх протиріччях.
Роль промптінгу в формулуванні вимог
Вже сьогодні шанувальники трендів жваво навчають промптінгу (prompting) всіх охочих.
Якісний promptпоступово починає виглядати як project scope.
У промпті мають бути такі ключові елементи:
Рольова модель (Role), Дія (Action), Конкретика (Specific). А ще – контекст, ключові слова та фрази, обмеження, формати та приклади.
Нічого не нагадує?
Доречі, тепер вже і я вважаю, що це початок революції – бо саме це змінить культуру та звички. Відповідно, ШІ захопить світ трохи інакше ніж всі зараз обговорюють.
Але чи вирішить це всі питання в розробці цифрових рішень – я ще не впевнена.
Бо щоб якісно сформувати проблему і поставити задачу так, щоб вона виконалась і всі були задоволені, треба все ж таки спочатку поставити під сумнів вимоги клієнта. Навіть якщо вони вже їм добре описані. Особливо – якщо вони добре описані
Часто клієнти висувають вимоги, які не відповідають реальним потребам бізнесу, що призводить до розробки продукту, який не задовольняє кінцевих користувачів. І жоден штучний інтелект тут не допоможе.
***
Можливо я занадто оптимістична. І ніхто нічому так і не навчиться. Натомість зявиться ще одна професія спеціаліста по промптінгу, який буде ставити правильні питання ШІ, попередньо влізши в голову замовнику.
А ви як думаєте?