fbpx

Історія про спеції та професіоналів

Одного разу я подорожувала по Сицилії і в якомусь глухому селі придбала коробочку зі спеціями. На згадку про особливу сицилійську кухню, яка зводила мене з розуму своїм вишуканим смаком. 

Повернувшись додому, за нагоди додала тих спецій до свого сніданку. Тут слід зауважити, що гурман з мене високий, але навички куховаріння на той час були дуже посередні. Аж поки не трапилася магія.

Із Попелюшки в Принцесу

Смакуючи мій витвір з круп та овочів того ранку, я відчувала як різноманіття прянощів сицилійського узбережжя повернуло мене в літню спеку з запахом томатів, базиліку та холодним limoncello в ресторані á la carte. 

Перевіривши на наступних кулінарних винаходах, що магія все ще діє, я почала відчувати силу. Спочатку друзі, колеги, а згодом і нові знайомі визнавали мій талант. І поки моє оточення було впевненим, що я взяла майстер клас у шефа в Італії, я старанно приховувала мою маленьку таємницю у шафі. 

Купаючись в променях слави, наступним кроком я вже мала зваблювати чоловіків божественним харчуванням. 

Аж тут моя магічна коробочка з чудо спеціями раптово закінчились, а femme fatale опинилася під загрозою ганебного викриття. Я спробувала приготувати без неї – ні смаку, ні аромату, спробувала з інших спецій, потім ще декілька раз… 

Загроза викриття

Коли, врешті решт, мій багатостраждальний витвір опинився у смітнику – я зрозуміла, що знову стала попелюшкою в кулінарній справі. 

Але здаватися так просто не хотілося, адже в таких випадках маю один інженерний лайфхак – називається реверс інжиніринг. Ним і скористалася. 

На зворотній частині був склад продукту італійською, трохи стертий від часу. 

«Це ж тільки спеції, я легко їх відтворю» – думала я, швидко занотовуючи в записник екзотичні назви складових. Щось відтворила за допомогою гугл транслейт, а там, де надпис витерся, скористалася уявою. Врешті решт, нічого такого, що не продається у нас в супермаркетах. 

Зібравши до купи складові продукту та їх альтернативи, я повторила спробу кулінарного шедевра, але знову зазнала поразки. Інші пропорції, інший склад, консистенція… Десятки ітерацій поспіль, я поїхала до Італії на закупівлю, але так і не знайшла тієї єдиної, що перетворила гарбуз на карету, а мене на жінку мрії. 

До чого тут професіонали?

Історія сумна і давно відома людству. Але ж правильні висновки ми здатні робити тільки на своїх власних помилках. 

Коли приходить профі і робить магію з легкістю – це не тому що його задача легка, це тому що він профі. І дуже недалекоглядно знецінювати чийсь багаторічний досвід з позиції аматора. 

Навіть якщо до вас потрапили його інструменти – це не означає, що ви професіонал і здатні ними віртуозно користуватися. Ви здатні хіба що інерційно рухатись до наступного повороту, якщо ви взягалі все ще йдете в правильному напрямку. 

А всі ваші потуги відтворити ту магію будуть такі ж жалюгідні, як той мій віник із ароматних трав, який ще й досі валяється десь у закутках кухні.

Поширити:

Facebook
Twitter
Email
Telegram
Категорії
Про мене

Трансформаційний лідер, консультант, ментор.
Більше 15 років працювала на топових посадах в IT.
Розвиваю культуру превентивного управління, допомогаю зайти час та можливості для розвитку.

Підприємець, консультант, ментор.
Більше 15 років працювала на топових посадах в IT.
Розвиваю культуру превентивного управління, допомогаю зайти час та можливості для розвитку.

Subscribe

Підпишись на мене та отримуй повідомлення про вихід нових статей на свй Email